Adnan Menderes Mah. 509 Sok. Aykes Sitesi Gözlem Apt. No:1/2 (Migros Yanı)/Aydın

SİZE AİT GÜLÜŞ TASARIMI…

SİZE AİT GÜLÜŞ TASARIMI…

Özgüven ve mutlu olmanın en göze çarpan bileşeni...gülümsemeniz.
Güzel bir gülümsemenin estetik dayanakları ise dişlerinizin, dişleri destekleyen dokuların rengi, formu, bütünlüğü gibi etkenler ile bu etkenlerin genel yüz estetiğiniz ile olan ilişkisidir. Klinikte sizi istediğiniz gülüşe kavuşturabilmek, dişeti sağlığınıdan genel yüz hatlarına dek pek çok hususu dikkate almayı ve analiz etmeyi gerektirmekte.
Günümüz klinik koşullarında gülüş tasarımı yapabilmek, pek çok bilimsel ve sanatsal ilkeyi bir arada değerlendirebilmeyi ve dişeti sağlığından kozmetik uygulamalara dek pek çok tanı ve tedavi dalıyla ilgili uzman hekim desteği verebilmeyi adeta şart koşmakta. Gerekli görüldüğü durumlarda, ilgili tıp dalları ve uzmanları ile konsültasyon ve tedavi desteği konularında iş birliği dahi söz konusu olabilmekte
1.
Dijital gülüş tasarımı (DGT) ise, gerekli bilgisayar yazılım programı desteği ile yapılan ve tedavinin olası sonucu dahil tüm aşamalarının süreç öncesinde hem hasta ile paylaşıldığı ve kararlaştırıldığı, ayrıca yine tüm kayıt ve verilerin dijital ortamda protez laboratuvarına aktarılarak sürecin yönetildiği çağdaş bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 
Daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak istiyor ve bu amaca yönelik DGT gibi yakın dönem gelişmeler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, diş hekiminize danışabilirsiniz.

 

1) Dental Restorative Digital Workflow: Digital Smile Design from Aesthetic to Function. Cervino G. et al. Dent J (Basel). 2019 Mar 28;7(2)