Adnan Menderes Mah. 509 Sok. Aykes Sitesi Gözlem Apt. No:1/2 (Migros Yanı)/Aydın

BİR ‘TON’ DAHA BEYAZ?

BİR ‘TON’ DAHA BEYAZ?

Diş hekiminden en çok talep edilen uygulamalardan biri…Diş beyazlatma!
Günümüzde pek çok farklı yöntem ve materyal kullanımı ile dişlerimizin daha beyaz tonda görünmesini sağlamak mümkün. Ancak burada bilinçli olmanız gereken konu şu: Hekimin önerisi ve kontrolü dışında beyazlatıcı ürün ve yöntem kullanımının sonuçlarından bizzat kendiniz sorumlu olursunuz ve zaman zaman daha estetik bir görüntüye kavuşmak için, istemeden de olsa, kendi diş ve dişeti sağlığınıza zarar verebilirsiniz.
Aslında uygulayıcı olarak bizlerin ve uygulamanın popülerliğinden dolayı pek çok bireyin bildiği şu ki, beyazlatma uygulamaları diş hassasiyetine ve dişeti dokusunda harabiyete yol açabiliyor. Buna ek olarak, yakın dönem bilimsel çalışmalar gösteriyor ki diş yüzeyinde pürüzlü alan kalması ve/veya mineral yoğunluğunun azalması, ilgili dişlerde var olan restorasyonların (dolgu, vs.) uyumlarının bozulması veya renk kaybına uğramaları gibi olumsuz sonuçlar, beyazlatma uygulamalarını takiben gelişebiliyor
1.
Diş beyazlatma talebiniz var ise, en sağlıklı yol diş hekiminize başvurup, detaylı bir görüşme ve ağız içi muayeneyi takiben size en uygun beyazlatma yöntemini öğrenmeniz, potansiyel riskler konusunda bilgi edinmeniz ve diğer kozmetik tedavi seçenekleri hakkında da bilgi almanız olacaktır. Estetik bir gülüş için istediğiniz renk tonunda dişlere sahip olmak en tabi hakkınız, ancak o sözü unutmamak gerek: Herşeyin başı sağlık!

 

 

1) Tooth whitening: what we now know. Carey CM. J Evid Based Dent Pract. 2014 Jun;14 Suppl:70-6.